Úspěchy mládežnických kategorií

O víkendu bylo na mnoha halách dost rušno. To proto že bylo na programu spoustu turnajů a zápasů mládežnických florbalových týmů. Postřehy ze hry nám již tradičně přináší trenéři a trenérky ve svých reportech.

DOROSTENKY

V sobotu se na Královských Vinohradech v Praze odehrál další soutěžní turnaj 2. ligy dorostenek. V sedmi statečných se kutnohorská děvčata posílené o starší žákyně vydala čelit dvěma zkušenějším pražským týmům. Očekávali jsme náročné tempo, a to se potvrdilo. Kutná Hora vsadila na důraznou defenzivní hru, což se ukázalo jako slibná volba. Děvčata soupeřkám nedala nic zadarmo. V prvních dvou třetinách byl stav pouze o dvě branky ve prospěch soupeřek. Začátkem třetí třetiny svojí dělovkou pod víko branky Startu naše Kačka Sadílková snížila na skóre 1:2. Osudných nám bylo posledních 5 minut zápasu, kdy se soupeřkám podařilo vstřelit dvě branky a pojistily si tak svoji výhru. Druhý zápas byl do konce druhé třetiny velmi obdobný. Technicky herně vyspělé soupeřky měly míček z větší části hry na své florbalce a dělaly kutnohorským hráčkám velké starosti. Díky dvěma vyloučením na straně Kutné Hory se soupeřky z SKV dostaly do vedení, kdy proměnily postupně svoje přesilové hry. V 17. minutě se po přihrávce z obraného pásma od Dupalové Viktorii ujala míčku Kačka Sadílková a vymetla bližší pravý růžek branky SKV. V poslední třetině však došly kutnohorským hráčkám síly a začaly úřadovat na palubovce soupeřky, které postupně přidaly další tři branky. V tomto zápase se ukázal morální kredit kutnohorských hráček a na to jsme my jako trenéři hrdí. Holky věděly, do čeho v tomto turnaji jdou a že to nebude procházka růžovou zahradou, ale popraly se s tím nad naše očekávání skvěle. V tomto turnaji jsme sice prohráli, ale výsledky jsou pro nás pozitivní, protože jsme si ukázali, že na hřišti si umíme máknout a pokud nám to podpoří výborná gólmanka Kája v bráně, máme do budoucna dobré základy pro další rozvoj.

Výsledky:
FBC Kutná Hora - FAT PIPE Tigers Start98 B 1:4
TJ Sokol Královské Vinohrady - FBC Kutná Hora 6:1

Sestava:
Karolína Barták G - Kateřina Sadílková (C), Ela Dupalová, Klaudie Kuttová, Viktorie Dupalová, Viktorie Vaňková, Isabela Jurtinová, Tereza Pilcová

autor: Lucie Petráková

ELÉVOVÉ-BÍLÍ

Začátek sezony a hned doma v Kutné Hoře na Klimešce. Pro některé kluky to byl první turnaj v kategorii Elévů, pro některé vůbec první turnaj ve florbale. Skončili jsme s výsledkem tři porážky a jedno vítězství, což znamená udržení 8. výkonnostní koš. S předvedenou hrou, a hlavně s bojovností, kterou kluci dávali do hry jsme jako trenéři velmi spokojeni. Hráli vždy až do poslední vteřiny a snažili se zvrátit výsledek na svou stranu. A za toto bych je chtěl extra pochválit. Samozřejmě máme některé technické nedostatky, ale ty v tréninku zlepšíme a na dalším turnaji budeme zase silnější.

ELÉVOVÉ-ČERNÍ

O víkendu zahájili sezónu také elévové a hned se představili na domácí půdě s početnou diváckou podporou v zádech. Kluci byli velmi natěšeni na novou sezónu a před domácím publikem toto natěšení dokázali předvést na 110 %. Bojový výkon přinesl 4 vítězství s celkovým skóre 51:16! Pro nás pro trenéry I pro všechny fanoušky byla radost se dívat na každý zápas, neboť obětavost a naše pověstná bojovnost byla vyšperkována nádhernými kombinacemi, zakončením, obrannými zákroky, a highlight zákroky našeho skvělého brankáře. Jistý postup do 4. koše se počítá, ale my každopádně nepřestáváme makat a budeme se snažit se nadále jen a jen zlepšovat.

STARŠÍ ŽÁCI-ČERNÍ

Na druhý turnaj starších žáků se jelo s omládlým realizačním týmem. První zápas proti Spartě, která dokázala držet naše tempo pouze na začátku utkání, dopadl pro nás vítězně. Druhým soupeř byl pražský Tatran. Byl už těžším soupeřem, ale naše týmovost byla silnější a ke konci utkání jsme dali dva rychlé góly a opět vyhráli. Ve třetím zápase proti Kobylisům naše týmovost a rychlé útoky už nestačily. Před zápasem jsme byli hlavou už ve druhém koši a hned ze začátku jsme dostali studenou sprchu. Bohužel náš překvapivý obrat jsme nedokázali dokončit, z téměř prohraného zápasu 0:3 jsme vybojovali výsledek 5:6, škoda že se nám nepovedl dokonat fantastický obrat. Celý tým hrál výborně, rádi bychom vyzdvihnout výkon Jakuba Kimla s devíti vstřelenými góly, Martina Trpišovského, který byl všude na hřišti a zaznamenal 1+5, a nakonec Marka Lorence, bez kterého bychom si jen těžko poradili. Nakonec chceme poděkovat klukům za skvělí výkon a budeme se těšit na další turnaj.

Výsledky:
FBC Kutná Hora – ACEMA Sparta Praha Red 5:2
FBC Kutná Hora – OC Šestka Tatran Střešovice 4:2
FBC Kutná Hora – Viking TJ Kobylisy 5:6

autor: Ondřej Lokaj

JUNIOŘI

V Brandýse nad Labem jsme s juniory FBC Kutná Hora sehráli dva náročné zápasy, které bohužel nedopadly podle našich představ. V prvním utkání proti Floorball Club FALCON jsme dlouho drželi vyrovnaný stav, a dokonce se nám podařilo dostat se do vedení. Bohužel, naše vlastní chyby v klíčových momentech rozhodly o výsledku, a tak jsme těsně prohráli 7:6. Třetí třetina se ukázala být rozhodující, kdy soupeř dokázal otočit skóre v jeho prospěch.

Druhý zápas proti týmu Horní Počernice Orka bohužel nepřinesl očekávaný obrat. Přestože jsme se po solidním výkonu v prvním utkání chtěli posunout dál, ve druhém zápase jsme nebyli schopni proměnit své šance. Konečný výsledek 3:10 jasně ukazuje, že musíme pracovat na psychické odolnosti a zvládání těžkých situací, zejména když se nedaří nebo jsou podmínky náročné.

I přes tyto komplikace jsme z obou utkání získali cenné zkušenosti, na kterých můžeme stavět. Víme, že musíme zlepšit naši schopnost udržet chladnou hlavu, abychom v budoucnu lépe zvládli tlak a klíčové momenty zápasů.