První výsledky sezóny jsou tu

Máme tu pro vás shrnutí výsledků z víkendových zápasů elitních týmů. Ženy se zahájily sezónu hned dvěma střety. To muži měli smůlu. Zápas s Jindřichovým Hradcem byl totiž odložen.

První víkendový zápas žen byl jedna velká přetahovaná. V duelu se bojovalo o každý balón a centimetr hřiště. Již od první třetiny kutnohorský výběr po využitém oslabení prohrával. Bylo vidět, že kutnohorský výběr je pod tlakem, a to vedlo k sérii faulů i v druhé části. To dokázaly hráčky z Rtyně využít a potrestat FBC hned dvakrát. Třetí třetina pak přinesla dvě trefy, na každé straně po jedné brance. Výsledné skóre 4:3 mluví jasně, body do Kutné Hory nejedou a čeká se až na nedělní zápas.

Komentář hostů Štursa David (Trenér): „Dobrá lekce na úvod sezóny. Víme, kde máme problém a vyřešit ho můžeme jen my sami. Zítra je nový den. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme mu úspěchy do dalších zápasů. Teď už se jenom dostat v pořádku domů.“

Komentář domácích Krýsl Miloslav (Trenér): „Věděli jsme, že nás čeká fyzicky náročné utkání, a tak jsme k tomu i přistoupili. Naše zodpovědná obrana nedala soupeři mnoho prostoru k nebezpečnému zakončení, a my se konečně gólově prosazujeme. Bylo důležité, že jsme v průběhu zápasu vždy dokázali vést, k čemuž přispělo i využití všech tří přesilovek. Soupeři přejeme hodně štěstí do dalších utkání, protože má velmi silný tým. Děkujeme za utkání a přejeme, aby cesta do Kutné Hory proběhla v pohodě.“

Orel Rtyně v Podkrkonoší - FBC VHST Kutná Hora 4:3
branky: 14. Lucie Krýslová, 27. Jaroslava Bálintová, 38. Kateřina Hátlová, 49. Jitka Romančáková - 24. Kristýna Venclová, 39. Natálie Beranová, 42. Lucie Klepalová; rozhodčí: Lukáš Laštovička - Filip Neumann; vyloučení: 1:3; využití: 3:0; diváků: 80; zásahy brankářů: Alena Vokatá 18 - Veronika Fiedlerová 13; po třetinách: 1:0, 2:2, 1:1

To v neděli to byla jiná pohádka. Stejný výsledek jako v sobotu, akorát s tím rozdílem, že 3 velmi důležité body jedou i s hráčkami domů, do Kutné Hory. Proti silnému IBK z Hradce Králové to měl být těžký zápas. A také že byl. Hrálo se nahoru dolu a pro diváky to musela být parádní podívaná. Při pohledu na vývoj zápasu Kutná Hora prohrávala jen pár minut ve třetí třetině. Tento trend se však podařilo zvrátit a v 57. minutě se povedlo vyrovnat na 3:3. Pomyslnou třešničkou na dortu byla trefa v poslední minutě utkání, když správně zamířila M. Dubská (1+0) po asistenci Beranové (1+1) a tím zařídila vedení 4:3, které vydrželo až do konce.

Komentář hostů Štursa David (Trenér):Dneska se hrál na obě strany florbal a výsledkem byl zápas, který musel bavit hráčky i diváky. Nakonec s třešničkou pro nás s vítězným gólem v poslední minutě. Děkuji soupeři za skvělý zápas a přejeme mu hodně štěstí v dalších zápasech.“

Komentář domácích Žižka Jeroným (Trenér):Dnes to byl vyrovnaný a bojovný zápas, kdy se u otěží střídaly oba týmy. Třetí třetina byla od nás asi nejlepší, bohužel soupeř byl v koncovce šťastnější. Trochu mě mrzí, že se necháváme zbytečně rozhodit, když dostaneme gól nebo se nám nepovede přesilovka. Díky holkám za víkendové zápasy. Výhra nám dodala sebevědomí a prohra zase poučení pro další práci. Díky soupeři za zápas v duchu fair-play.“

IBK Hradec Králové - FBC VHST Kutná Hora 3:4
branky:
24. Tereza Kautská, 26. Eliška Benešová, 45. Šarlota Stehlíková - 12. Natálie Beranová, 25. Sabina Ašenbrennerová, 57. Natálie Dubská, 60. Melánie Dubská; rozhodčí: Daniel Jireček - Jan Čečetka; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Markéta Rundštuková 27 - Lucie Melicharová 18; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:2

Muži si bohužel musí na svůj první duel počkat. Plánovaný „Zápas Adama Rowe“ byl na žádost soupeře Florbal Jindřichův Hradec odložen z důvodu nepříznivých podmínek. O náhradním termínu zápasu vás, fanoušky, budeme informovat.