Kutnohorské ženy znovu neprohrály. Muži nezvládli drama na konci utkání a berou jen bod.

Tento týden byly zápasy pěkně napínavé. Ve dvou ze tří dokonce nestačilo standardních 60 minut a muselo se jít do prodloužení, respektive nájezdů. Ženy prodloužení zvládly a vezou si domů z prvního zápasu dva body a z druhého dokonce tři. To muži musí být velmi zklamaní. Po úspěšných 50 minutách proti Havlíčkovu Brodu a vedení 2:6 přišel zvrat na 6:6, který v nájezdech dokonal Coufal a vzal Hoře druhý bod.

V pořadí první se odehrál venkovní duel žen s Jihlavou. Soupeřky se hned v první minutě ujaly vedení a Kutná Hora dotahovala. V závěru první třetiny se podařilo ofenzivní části týmu vyrovnat, a dokonce otočit skóre na 2:3. To však moc dlouho nevydrželo, když na začátku třetí části přišlo srovnání na 3:3. Co ale vydrželo byl právě tento stav. Brankářky byly totiž celý zbytek druhé i třetí třetiny 100% a tudíž se muselo prodlužovat. Půl minuty po odpískání nastavení bylo ale už rozhodnuto. Kapitánka FBC nekompromisně zamířila a překonala jihlavskou gólmanku, Ašebrennerová byla pak po zásluze vyhlášena i hráčkou utkání. Konečný výsledek 3:4pp znamená jediné – 2 body do tabulky!

Komentář hostů Štursa David (Trenér): „Další zkušenost na naší cestě. Tvrdý kontaktní zápas na menším hřišti. Soupeř důrazný, fyzicky aktivní, dobrý na florbalce. Vzhledem k naší neúplné sestavě, kdy jsme složili nové lajny musím holky jenom pochválit. Zvládly zápas fyzicky, herně i mentálně, snad i bez zranění. Děkujeme soupeři za zápas, přejeme štěstí do dalších utkání a my otáčíme list na neděli.“

Komentář domácích Jindra Petr (Trenér): V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři k výhře. A hlavně pak k fantastické fyzické kondici. Hrát proti takovým „strojům“ je vážně těžké. Kondiční trenér Kutné Hory odvádí vskutku dobrou práci. A teď hodnocení z naší strany. Moc mě těší, že si začínáme v určitých aspektech čím dál víc věřit a plníme to, co trénujeme na tréninku. Co nás ale stále sráží, byť už se to aspoň částečně lepší, je kondiční stránka. A pak naše hlava. Zatím totiž trochu bojujeme s tím, že nevěříme tomu, že to dokážeme zvrátit v náš prospěch. Aby tomu tak bylo, je to ale samozřejmě podmíněno tou kvalitní fyzickou připraveností. Suma sumárum. Ten zápas nás moc bavil. Opět nám ukázal, na čem musíme pracovat a kde máme zatím stále velké rezervy. Na druhou stranu už ale i naše hra získává kontury, které chceme, aby měla.“

EAV SK Jihlava – FBC VHST Kutná Hora 3:4p
branky: 1. Tereza Vytisková, 18. Anna Korešová, 24. Eliška Šmahelová - 14. Barbora Forštová, 17. Natálie Dubská, 18. Melánie Dubská, 61. Sabina Ašenbrennerová; rozhodčí: Josef Pařízek - Michal Pazderník; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Karolína Klímová 21 - Lucie Melicharová 25; po třetinách: 2:3, 1:0, 0:0, 0:1

Na úspěšné ženy navázali podobně i muži. Ti v sobotní odpoledne zamířili do Havlíčkova Brodu na zápas proti tamním Erupting Dragons. Všech 152 přítomných diváků mohlo sledovat povedených prvních 50 minut Kutné Hory, která si svou pílí vybojovala komfortní vedení 2:6. V ten moment se zdálo být vše v pohodě a zbývalo jen poklidně dohrát zápas. To ale Dragons nechtěli připustit a v dramatické koncovce, která se týmu Jana Třískaly vůbec nepovedla, dokázali nasázet čtyři rychlé góly a rázem bylo vyrovnáno na 6:6. Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak následovaly nájezdy. Ty trvaly až do třetí série, kdy brankář Bochníček špatně přečetl úmysly Coufala a inkasoval rozhodující branku. Za zmínku stojí tříbodový Jan Kareš, který se stal i hvězdou zápasu.

Komentář hostů Třískala Jan (Trenér): „Soupeř rozhodl zápas v nerovnovážném počtu hráčů. Bohužel to rozhodlo o výsledku zápasu. Přes 50 minut jednoznačná kontrola zápasu, ale v konečném důsledku to nic neznamená.“

Komentář domácích Rauer Luboš (Trenér): „Zcela objektivně je potřeba říct, že první dvě třetiny jsme byli horším týmem. Chyby, které jsme v obraně vytvářeli, tak nás stáli laciné góly. Každopádně třetí třetina opět ukázala naši sílu, ve které jsme dokázali dominovat. Tohle je dračí síla, kterou chceme ukazovat celý zápas. V nájezdech už to bylo jen o nás. Neskutečná atmosféra, neskutečný zápas a dva body jsou doma. Díky soupeři a rozhodčím.“

TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons - FBC VHST Kutná Hora 7:6pn
branky: 12. David Coufal, 26. Roman Martínek, 56. Martin Mühlfait, 58. Pavel Rous, 60. David Coufal, 60. David Coufal, N David Coufal - 7. Jan Kareš, 15. Michal Kareš, 23. Jan Kareš, 29. Marek Trník, 37. Jakub Jedlička, 48. Josef Chalupa; rozhodčí: Kryštof Kůs - Pavel Stejskal; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Tomáš Hlava 21 - Bohuslav Bochníček 36; po třetinách: 1:2, 1:3, 4:1, 0:0

Navázat na sobotní úspěch se ve Znojmě pokusil kádr Davida Štursy i v neděli. A to se povedlo! První třetina sice nic nepřinesla, zato ta druhá byla pěkně divoká. Přetahovaná o každý gól v kombinaci s vylučováním – i tak by šla druhá část nazvat. Výsledkem však byl nerozhodný stav 3:3. Ten byl rozseknut až v poslední – třetí – části, když správně zamířila Helclová a výhru poté potvrdila i Hanesová. Konečný stav 3:5 říká kutnohorským fanouškům jasnou zprávu – ženy jsou ve formě a jsou si za čelem tabulky 1. ligy!

Komentář hostů Slabý Ondřej (Asistent trenéra): „Dnešní zápas byl pro nás velikou výzvou, přijeli jsme si pro výhru, které se nám podařilo dosáhnout díky bojovnosti našich hráček a touze po vítězství. Soupeř nám nedal nic zadarmo, byl pro nás obrovským trápením hlavně v první třetině, kde nám chyběl důraz a cit pro hru. Druhá třetina byla nahoru a dolů, kde se nám nedařilo držet míček ve svém vedení. Na tomto určitě musíme do příštího zápasu zapracovat. Třetí třetina se již hrál opravdu pěkný a bojovný florbal na obou stranách, kde se nám podařilo udržet vedení a získat tím zaslouženou výhru. Děkuji soupeřům, hráčkám, divákům a rozhodčím za utkání.“

Komentář domácích Krpoun Marek (Vedoucí): „Do dnešního zápasu jsme vstoupili s velkou dávkou energie a ta šla vidět po celou dobu na hřišti. díky otevřené hře byly vidět zajímavé akce na obou stranách. Opět nám chyběla koncovka před soupeřovou brankou, kdy jsme byly nedůrazní. Na tom musíme zapracovat. Děkuji soupeřům za předvedenou hru a přeji klidnou cestu domů.“

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC VHST Kutná Hora 3:5
branky: 25. Adéla Spoustová, 31. Nela Čerstvá, 37. Eva Smutná - 26. Natálie Trpišovská, 36. Natálie Trpišovská, 37. Natálie Trpišovská, 41. Štěpánka Helclová, 53. Adéla Hanesová; rozhodčí: Jan Karafiát - Šimon Grega; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; diváků: 59; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 16 - Veronika Fiedlerová 14; po třetinách: 0:0, 3:3, 0:2