Karešův hattrick nepomohl k vítězství mužů

Kutnohorské áčko v pátek odehrálo divizní duel s Vysokým Mýtem, jehož výsledek byl těsný, ale ne příznivý pro FBC. Čelo tabulky již odskakuje, muži mají ale zápas k dobru.

Zápas, který se netradičně odehrál v pátek večer na půdě Vysokého Mýta lépe rozehráli hráči Kutné Hory, avšak po vydařeném začátku přišel šok v podobě čtyř gólů. Do šatny se šlo po první siréně za stavu 4:2. Ve 23. minutě se zdálo být vše ztraceno, tabule nad hřištěm totiž hlásila stav 6:2. Naštěstí se kutnohorské útok vzpamatoval a začal bodovat. Do 58. minuty zvládly útočné formace vstřelit čtyři góly a vyrovnat utkání. Následoval už jen smolný konec. Dvacet vteřin před koncem třetí třetiny se podařilo Novákovi překonat brankaře Bochníčka a odskočit na 7:6. Tento stav i přes kutnohorské snažení zůstal až do konce. Elitní mužský kádr tedy nebodoval a čeká na své první body. Ty mohou přijít velmi brzo, již příští víkend je na programu domácí duel se Slavkovem.

Komentář hostů Třískala Jan (Trenér): „Děkujeme soupeři za velmi dobře organizovaný zápas, je super, jak se o to starají. Tvrdé, ale férové utkání, bohužel výpadek v první třetině nás stál zápas, pokračujeme dál, cesta je dlouhá.“

Komentář domácích Dejdar Aleš (Vedoucí): „Myslím, že na druhý zápas sezony jsme viděli zápas hodný play off. Oba týmy výborně připravené a viděli jsme opravdu všechno. Pro diváky skvělý zápas. Soupeř nás nenechal vydechnout a závěr? Trošku toho štěstíčka na obou stranách. Děkujeme za parádní zápas a přejeme mnoho zdaru do sezony.“

FTC Vysoké Mýto - FBC VHST Kutná Hora 7:6
branky: 5. Jan Lukeš, 11. Vojtěch Novák, 12. Jan Lukeš, 14. Vojtěch Vančura, 22. Jan Lukeš, 24. Lukáš Slabý, 60. Vojtěch Novák - 2. Michal Trník, 16. Michal Kareš, 25. Marek Trník, 35. Michal Kareš, 58. Michal Kareš, 59. Antonín Tvrdík; rozhodčí: Lucie Hejnová - Filip Neumann; vyloučení: 3:1 + Jakub Jedlička 4; využití: 0:1; diváků: 135; zásahy brankářů: Adam Rozlivka 36 - Bohuslav Bochníček 35; po třetinách: 4:2, 2:2, 1:2