Elita se dostává do formy, 9 bodů zůstává doma!

Tři domácí víkendová utkání, 28 gólů FBC a devět bodů, které zůstávají doma! To je ve zkratce celý uplynulý víkend. Ženy i muži se po nepříliš povedeném vstupu do sezóny oklepali a už jedou, jak je jejich zvykem, na plné obrátky.

Ač se může zdát, že sobotní víkendový zápas žen byl jednoznačný a měl konstantní vývoj, tak tomu tak nebylo po celou dobu. Sám trenér Štursa to v pozápasovém komentáři popsal podobně: „…v průběhu utkání se střídaly se dobré a špatné pasáže...“ Výsledek je však více než dobrý. Ženy si po skvělých ofenzivních akcích během první třetiny vybojovaly náskok 4:0, který v dalších třetinách jen hlídaly, případně navyšovaly až do poslední sirény. Ta ukončila duel za sympatického stavu 8:2 pro domácí FBC. Body si připsalo hodně hráček. Dva góly se podařilo vstřelit Helclové (2+1) a Beranové (2+0). Produktivní byla také tříbodová Venclová (1+2) a hostující Hanesová (1+2), která byla vyhlášena hvězdou zápasu.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): „Dnes se střídaly dobré pasáže s těmi slabšími. Ale důležité je, že jsme výsledkově měli celý zápas pod kontrolou. Také díky výborné gólmance, která nás v těžkých momentech skvěle podržela. Udělali jsme další krok, kterých nás čeká ještě hodně. Musíme si to odpracovat, zadarmo nám nikdo nic nedá. Děkuji soupeři za fair-play zápas, přejeme mu klidnou noc v Kutné Hoře a hodně štěstí v dalších zápasech.“

Komentář hostů Březina Josef (Trenér): „V první řadě bych chtěl poděkovat holkám za to, jak to dnes zvládly. Oba týmy dnes předvedly krásný výkon v podobě krásných akcí a gólů a vyhrál tým, který jich dal více. Děkujeme soupeři za fair-play a těšíme se na Vás u nás doma. Děkujeme divákům, kteří nás navštívili v hale a také u online přenosu. Rozhodčím patří také velké díky za zvládnutí utkání.“

FBC VHST Kutná Hora – FbK Horní Suchá 8:2
branky: 11. Natálie Dubská, 14. Kateřina Moravcová, 15. Kristýna Venclová, 18. Štěpánka Helclová, 38. Štěpánka Helclová, 45. Adéla Hanesová, 46. Natálie Beranová, 55. Natálie Beranová - 23. Marika Marečková, 43. Lucie Giecková; rozhodčí: Filip Češner - Kryštof Jech; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Veronika Fiedlerová 17 - Eliška Gereková 14, Lucie Waloszková 7; po třetinách: 4:0, 1:1, 3:1

Muži se sice v neděli museli vypořádat s několika absencemi, ale lodivod týmu Jan Třískala dokázal poskládat tým, který dokázal vstoupit do utkání lépe, než soupeř ze Slavkova. Při první brance se ukázala na zápase velmi opakovaná kombinace „brácha na bráchu“, kdy Michal Kareš připravil svému bratrovi Honzovi gólovou přihrávku, který se jemným příklepem nemýlil a skóroval. Poté se otěží ujal útok plný mladých talentů ve složení Vávra a M + M Trník. Naši mladíci byli k nezastavení. Z jejich spolupráce FBC vytěžil neuvěřitelných 11 gólů! Zápas byl celou dobu pod kontrolou kutnohorských mužů, kdy se stále prosazovala již zmíněná elitní formace. Bohužel několik chyb v obraně zavinilo, že se Slavkov dokázal dvakrát prosadit, a tak uteklo brankáři Bochníčkovi čisté konto. Na konci utkání svítilo na světelné tabuli skóre 13:2 pro domácí, kteří se těšili z prvního zisku bodů v sezóně. Za zmínku stojí statistická bilance prvního útoku: Michal Trník (5+1) - hvězda zápasu, Marek Trník (3+4) a Petr Vávra (3+2).

Komentář domácích Třískala Jan (Trenér): „Děkuji za celý tým pořádajícím a divákům, soupeři přeji dobrou cestu domu. My budeme pracovat dále. AR9“

Komentář hostů Janeček Josef (Trenér): „Dnes na našem výkonu nenajdu jediné pozitivum. Soupeř hrál přesně to, co bychom chtěli hrát my, ale o několik stupňů lépe. My byli všude pozdě, totálně nezkušeně a celkově bez náboje, který by pro naši hru měl být typický. Musíme se z takového výkonu poučit a příště pracovat úplně jinak. Gratulace soupeři k zaslouženému vítězství.“

FBC VHST Kutná Hora – FBC DESTILA SLAVKOV 13:2
branky: 6. Jan Kareš, 9. Petr Vávra, 11. Marek Trník, 12. Michal Trník, 21. Petr Vávra, 24. Michal Trník, 32. Michal Trník, 37. Michal Trník, 39. Jakub Jedlička, 46. Marek Trník, 47. Marek Trník, 52. Michal Trník, 55. Petr Vávra - 32. Ivan Shushman, 33. Ivan Shushman; rozhodčí: Filip Novák - Alexander McIntosh; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 154; zásahy brankářů: Bohuslav Bochníček 16 - Filip Gotschim 21; po třetinách: 4:0, 5:2, 4:0

Ženy po úspěšném sobotním zápase nastoupily v neděli proti celku ze Svitav. V první třetině se domácí celek dokázal prosadit už v 6. minutě po brance Venclové. I když soupeřky dokázaly srovnat skóre při skrumáži před brankou Petrákové, Natálie Dubská minutu před koncem třetiny proměnila nájezd a tým Davida Štursy šel do šaten s gólovým náskokem. Svitavský kádr se po celou dobu zápasu prezentoval především zataženou obrannou hrou, a tak naše florbalistky neustále ostřelovaly branku hostů. V druhé třetině, kdy se Svitavy nedostaly téměř do hry, se podařilo vsítit důležité čtyři góly. Do konce zápasu domácí hráčky přidaly ještě jeden gól a brankářka Petráková svým stabilním výkonem zajistila celkově pouze jeden obdržený gól. Ženy přestřílely Svitavy 37:17 a zvítězily 7:1.

Komentář domácích Štursa David (Trenér): „Dnes jsme si vyzkoušeli, jak se hraje do pevné obrany. Většinu času jsme se snažili trpělivě hledat volné prostory pro zakončení. Soupeř zodpovědně bránil, ale i tak jsme se nakonec prosadili a dovedli zápas do vítězného konce. Děkuji soupeře na fér zápas, přejeme mu klidnou cestu domů a hodně štěstí v dalších zápasech. My jsme si vše řekli po zápase, víme, co nás čeká a co musíme dál dělat.“

Komentář hostů Jirčík Luboš (Vedoucí): „Šanci na dobrý výsledek v dnešním zápase jsme si nechali utéct hlavně ve druhé třetině, kdy nás soupeřky trestaly za naše chyby a nekoncentrovanost. Děkujeme za zápas.“

FBC VHST Kutná Hora – FbK TJ Svitavy 7:1
branky: 6. Kristýna Venclová, 19. Natálie Dubská, 28. Sabina Ašenbrennerová, 32. Adéla Hanesová, 39. Natálie Trpišovská, 40. Dominika Němcová, 43. Melánie Dubská - 17. Aneta Niklová; rozhodčí: Filip Novák - Alexander McIntosh; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Lucie Petráková 16 - Eliška Křivková 30; po třetinách: 2:1, 4:0, 1:0

Na obou nedělních zápasech, „Zápasech Adama Roweho“, bylo vybíráno dobrovolné vstupné na podporu rodiny Adama. Diváci přispěli celkem 21 124 Kč. FBC Kutná Hora se rozhodl tuto částku navýšit o 28 876 Kč, což v součtu dává rovných 50 000 korun, které půjdou jeho rodině na potřebné výdaje.