Florbalistky FBC VHST Kutná Hora podlehly v rozhodujícím semifinále Chomutovu 4:2 a sezóna pro ně končí. Přestože šly ve druhé třetině do vedení, domácí hráčky skóre otočily a udržely si náskok. Hráčky Kutné Hory nyní čeká odpočinek před další sezónou.
Článek shrnuje poslední turnaje sezóny pro tři týmy FBC Kutná Hora – starší žáky (černý a bílý tým) a starší žákyně. Černý tým žáků zazářil vítězstvím na turnaji v Kralupech nad Vltavou, včetně dominantní výhry nad Tigers Praha 14:1. Bílý tým bojoval v Neratovicích, ale kvůli nízkému počtu hráčů a únavě odešel bez výhry. Starší žákyně se zúčastnily turnaje v Rudné, kde sehrály vyrovnaná utkání s kvalitními soupeřkami. Všechny tři týmy si odnášejí cenné zkušenosti a uzavírají sezónu s motivací do další práce.
Florbalistky a florbalisté FBC Kutná Hora mají před sebou nabitý víkend plný zápasů napříč věkovými kategoriemi. Zahrají si i ženy - rozhodující zápas semifinálové série play-off.
Florbalový klub FBC Kutná Hora slaví historický úspěch mužské složky. Elitní tým mužů dokázal po skvělé základní části v Divizi D projít i vyřazovacími koly play-up a vybojovat historický postup do Národní ligy – třetí nejvyšší soutěže v České republice! O tom, že má Kutná Hora sílu uspět i v těžkých chvílích, svědčila už otočená série s Vysokým Mýtem. V rozhodujícím kole play-up pak čekal FBC Spartak Bílovec. Po domácích zápasech byl stav série vyrovnaný 1:1 – Kutná Hora si připsala suverénní výhru 10:1, v odvetě ale padla v prodloužení 6:7. Rozhodnout tak mohl náročný víkendový dvojzápas na půdě soupeře v Bílovci, který měl ukázat, jestli je kutnohorský tým připraven vstoupit mezi celky Národní ligy.
út 9. 11. 2021
Dorostenci mají z víkendových zápasů jeden bod, přípravka vypravila dva týmy
V sobotu odehráli dorostenci dva zápasy ve druhém výkonnostním koši nejvyšší soutěže. Další utkání sehrály i oba týmy přípravky.
V prvním zápase s Wizards jsme byli se soupeřem schopni držet krok. S techničtějším a kombinačně vyspělejším soupeřem jsme zabojovali a ve třetí třetině otočili zápas a směřovali k vítězství. Bohužel jsme se vlastní nedisciplinovaností nechali vyloučit a soupeř nás 46 vteřin před závěrečnou sirénou potrestal krásným vyrovnávacím gólem. Nakonec musíme sportovně uznat, že remíza byla zasloužená.
Na druhý zápas s Milevskem bychom však nejraději co nejrychleji zapomněli. Vlastně není jediná pozitivní věc, která by stála za zmínku. Naši kluci jakoby nechali veškerý um neznámo kde a kompletně se odevzdali soupeři, který na hřišti jasně dominoval. V plně nahotě se opět ukázala naše nízká fyzická kondice, kdy hlavně ve druhém utkání nestačíme soupeři, který zpravidla v rámci turnaje hraje svůj první zápas. Jakákoli snaha o změnu herního vývoje přišla vniveč. Dá se říci, že skóre 1:10 je pro nás ještě dost milosrdné.
Do dalších zápasů nám nezbývá než se oklepat z nevydařeného víkendu a pustit se do tvrdé práce v tréninku. Míst pro zlepšení je určitě v porovnání s ligovými soupeři dost.
Wizards SO Praha 10 x FBC Kutná Hora 4:4 (1:0, 0:1, 3:3) Branky a asistence: 23. Š. Blahník (Marek Trník), 33. M. Vašíček (J. Beil), 38. Trpišovský (J. Beil), 43. L. Martin
FBC Kutná Hora –FBC Došwich Milevsko 1:10 (0:4, 1:5, 0:1) Branka a asistence: 24. L. Martin (J. Beil).
- Pavel Netolický -
Přípravka
Jeden tým přípravky vyrazil o víkendu do Kolína, ke čtyřem zápasům necestoval tak daleko. Tým černých opět předvedl, že florbalem se umí bavit. Krásné přihrávky, radost z pohybu a ty pravé emoce po vstřelených brankách. Stejně tak si své zápasy užívaly i děti z druhého týmu bílých. Ten naopak vyrazil do pražské Michle a rodičům a fanouškům ukázal to pravé kouzlo florbalu a radost ze hry.