O klubu

O klubu

Florbal v Kutné Hoře má dlouholetou tradici a to od roku 2003. Kutnohorský florbal se v roce 2015 stal největším sportovním oddílem v našem krásném městě.  Dosud máme za sebou několik let fungování a je za námi opravdu kus tvrdé práce, na kterou můžeme být právem hrdí.

V současnosti FBC Kutná Hora sdružuje přes 300 florbalistů a florbalistek. Muži hrají divizi, což je čtvrtá nejvyšší soutěž. V současnosti máme 13 družstev. Florbalový oddíl dále spolupracuje se všemi základními školami a víceletými gymnázii v Kutné Hoře, pomáhá s organizací školních florbalových soutěží, zajišťuje profesionální rozhodčí a pomáhá s rozvojem tohoto sportu v našem regionu.

To jak se staráme o naši mládež a že naši trenéři dělají práci dobře, je krásně vidět na tom, že patříme mezi jeden z největších florbalových oddílů ve Středočeském kraji, florbalový oddíl v Kutné Hoře má devět mládežnických družstev kde je nyní přes 200 registrovaných aktivních mladých sportovců a sportovkyň.  V tomto měřítku jsme opět v našem městě největší. Podpora města a sponzorů má stoupající trend a doufáme, že bude stoupat a za to jim velmi děkujeme.

Vznik oddílu

První florbalový oddíl v Kutné Hoře založili pánové Bohuslav Bochníček a Jan Štípek v roce 2003. Ještě v tom samém roce přihlásili oddíl do České florbalové unie (ČFbU) pod názvem FbC Sparta Kutná Hora, a to se dvěma mládežnickými družstvy – starší žáci a junioři, kteří začali hrát pravidelné oficiální soutěže. V roce 2004 se podařilo oddíl rozšířit o družstvo mužů a poté několik let zůstal stav nezměněn.

V roce 2007 se ve sportovním rybníce Kutné Hory objevila další florbalová štika, a to SKP Olympia Kutná Hora pod vedením Mgr. Karla Ptáčka. Po správném zvážení situace byl o rok později oddíl FbC Sparta sloučen spolu s SKP Olympia do jednoho oddílu pod jednotný název  SKP Olympia Kutná Hora.

Od sezóny 2014/2015 se florbal oddělil od SKP Olympia a vznikl zájmový spolek FBC Kutná Hora – florbalový oddíl z.s., jehož předsedou se stal Jan Třískala. Vedení si stanovilo hlavní priority a cíle do budoucnosti. Během posledních čtyř let se vytvořila plně rozvinutá struktura mládežnických družstev od elévů až po muže.

Stručná historie klubu

2017-2018

            • Přípravka Orlíčci - Liga přípravek - soutěž hraná systémem 3+1
            • Elévové Orlíci - Liga elévů - soutěž hraná systémem 3+1
            • Elévové Orlové - Liga elévů - soutěž hraná systémem 3+1
            • Mladší žáci Černí - Liga mladších žáků - skupina 3 
            • Mladší žáci Rudí - Liga mladších žáků -  skupina 3
            • Starší žáci - Liga starších žáků - skupina 3 
            • Starší žákyně Rafanky/Ranařky - Liga starších žákyň - skupina 3
            • Dorostenci - 3. místo, PH+SČ liga dorostenců - Postup
            • Ženy - 1. místo, 3. liga žen - Postup
            • Muži C - 2. místo, PH+SČ Přebor mužů
            • Muži B - 10. místo, PH+SČ Liga mužů
            • Muži A - 7. místo: Divize - skupina B

 

2016-2017

 

              • Přípravka Orlíčci - Liga přípravek - soutěž hraná systémem 3+1
              • Elévové Orlíci - Liga elévů - soutěž hraná systémem 3+1
              • Elévové Orlové - Liga elévů 
              • Mladší žáci - Liga mladších žáků - skupina 3 
              • Mladší žákyně Ranařky - Liga mladších žákyň - soutěž hraná systémem 3+1
              • Starší žáci - Liga starších žáků - skupina 3 
              • Starší žákyně Rafanky - Liga starších žákyň - soutěž hraná systémem 3+1
              • Dorostenci - 6. místo: PH+SČ liga dorostenců - skupina B
              • Dorostenky - Přebor dorostenek
              • Junioři - 11. místo: 2. liga
              • Juniorky - 1. místo Základní část Ligy juniorek, skupina B
              • Muži C - PH+SČ Soutěž mužů
              • Muži B - PH+SČ Přebor mužů
              • Muži A - 6. místo: Divize - skupina B

2015-2016

              • Elévové Orlíci - Liga elévů - skupina 3 (5. výkonnostní koš)
              • Elévové Orlové - Liga elévů - skupina 3 (4. výkonnostní koš)
              • Mladší žáci - Liga mladších žáků - skupina 3 A (5. výkon. koš, na závěrečném turnaji sestup do 6.)
              • Starší žáci - Liga starších žáků - skupina 3 A (5. výkon. koš, na závěrečném turnaji postup do 4.)
              • Starší žákyně - Liga starších žákyň - skupina 3 (2. výkonnostní koš)
              • Dorostenci - 5. místo: PH+SČ liga dorostenců - skupina B
              • Dorostenky - 6. místo: Liga dorostenek, skupina B > 4. místo: Nadstavbová skupina B
              • Junioři - 6. místo: 2. liga
              • Juniorky - 4. místo: 1. liga, skupina C > 2. místo: Nadstavba sk. B2 > Předkolo play off: (vs. Herbadent Praha 11 SJM 0:2 na zápasy)
              • Muži C - 3. místo: PH+SČ Přebor mužů, skupina D
              • Muži B - 10. místo: PH+SČ Liga mužů, skupina B > sestup do PH+SČ Přeboru mužů
              • Muži A - 6. místo: Divize - skupina B

2014-2015

              • Vznik zájmového spolku: FBC Kutná Hora - florbalový oddíl z. s.
              • Elévové - PH+SČ soutěž elévů - skupina 3 
              • Mladší žáci - PH+SČ soutěž mladších žáků - skupina 3
              • Starší žáci - PH+SČ liga starších žáků - skupina 3
              • Starší žákyně - PH+SČ liga starších žákyň 3+1 - skupina 3
              • Dorostenci - 9. místo 2. liga, skupina 3 > sestup do PH+SČ ligy 
              • Dorostenky - 3. místo zákl. část Ligy dorostenek - skupina 3, 
              • Junioři - 1. místo 2. liga > Play Up o G2 ligu (série: 1.kolo Pardubice x K. Hora 2:0, 2. kolo Znojmo x K. Hora 2:0)
              • Ženy - 11. místo 2. liga - skupiny 3 > sestup do PH+SČ ligy
              • Muži C - 2. místo PH+SČ soutěže > POSTUP do PH+SČ přeboru
              • Muži B - 2. místo PH+SČ přeboru > POSTUP do PH+SČ ligy
              • Muži A - 8. místo Divize

2013-2014

              • Mladší žáci - 4. výkonnostní koš z 9 košů po 6 týmech PH+SČ soutěže mladších žáků
              • Starší žáci5. výkonnostní koš z 9 košů po 6 týmech PH+SČ ligy starších žáků
              • Dorostenci1. místo 2. ligy dorostenců > POSTUP do 1. ligy dorostenců
              • Dorostenky6. místo PH+SČ ligy dorostenek
              • Junioři - 5. místo celostátní 2. liga, divize II 
              • Ženy8. místo celostátní 2. liga, divize II 
              • Muži C - 5. místo PH+SČ soutěže, divize D 
              • Muži B - 6. místo PH+SČ přeboru, divize D 
              • Muži A1. místo regionální 3. liga > POSTUP do Divize

2012-2013

              • Oslava 10 let kutnohorského florbalu na zimním stadionu
              • Mladší žáci5. výkonnostní koš z 8 košů po 6 týmech PH+SČ soutěže mladších žáků
              • Starší žáci3. výkonnostní koš z 8 košů po 6 týmech PH+SČ ligy starších žáků
              • Starší žákyně2.místo PH+SČ ligy starších žákyň
              • Dorostenci1.místo PH+SČ ligy dorostenců > POSTUP do 2.ligy dorostenců, divize III
              • Dorostenky - 7.místo PH+SČ ligy dorostenek
              • Junioři9. místo celostátní 2.liga, divize II 
              • Ženy8. místo celostátní 2.liga, divize II 
              • Muži C - 2.místo PH+SČ třídy, divize B > POSTUP do PH+SČ soutěže mužů
              • Muži B4.místo PH+SČ přeboru, divize B 
              • Muži A - 12.místo celostátní 2.liga, divize II > sestup do regionální 3.ligy

2011-2012

              • Mladší žáci6. výkonnostní koš z 8 košů po 6 týmech PH+SČ soutěže mladších žáků
              • Starší žáci 2.místo PH+SČ přeboru – postup do PH+SČ ligy starších žáků
              • Starší žákyně2.místo PH+SČ ligy starších žákyň
              • Junioři - 8. místo celostátní 2.liga, divize II 
              • Ženy7. místo celostátní 2.liga, divize II 
              • Muži B5. místo PH+SČ přeboru, divize B 
              • Muži A - 3. místo regionální 3.liga > POSTUP do celostátní 2.ligy, divize II

2010-2011

              • Junioři - 4. místo regionální 3.liga > POSTUP do celostátní 2. ligy, divize II 
              • Ženy - 6. místo celostátní 2.liga, divize II 
              • Muži B - 4.místo PH+SČ přeboru, divize D
              • Muži A - 2.místo PH+SČ liga mužů > POSTUP do regionální 3.ligy mužů

2009-2010

              • Starší žáci - 3.místo PH+SČ přeboru starších žáků
              • Junioři - 4. místo regionální 3. liga juniorů
              • Juniorky - 7. místo regionální 3. liga juniorek
              • Muži B - 4.místo PH+SČ přeboru, divize C 
              • Muži A - 12.místo regionální 3.liga > sestup do PH+SČ ligy mužů

2008-2009

              • Sloučení s klubem SKP Olympia Kutná Hora
              • Starší žáci - 4.místo PH+SČ přeboru
              • Junioři - 8. místo celostátní 2.liga juniorů, divize II
              • Muži B - 7. místo PH+SČ přeboru, divize C 
              • Muži A - 5. místo regionální 3.liga mužů

2007-2008

              • Junioři - 4. místo celostátní 2. liga juniorů divize II 
              • Muži - 8. místo na mezinárodním turnaji Amsterdam cup

2006-2007

              • Junioři - 4. místo celostátní 2.liga juniorů, divize II 
              • Muži - 8. místo 2. liga, divize II a 1. místo v turnaji RESPECT Cup – Heřmanův Městec 

2005-2006

              • Starší žáci - 5.místo Severovýchodní liga starších žáků
              • Junioři - 5. místo celostátní 2. liga juniorů, divize II  
              • Muži - 2. místo severovýchodní liga > POSTUP do 2. celostátní ligy, divize II 

2004-2005

              • Starší žáci - zákl. část - 2. místo > kvalifikace na MČR 2. místo > postup na MČR (Opava, Kravaře) - 9. místo v ČR
              • Junioři - 3. místo v Severovýchodní lize > POSTUP do 2. celostátní florbalové ligy 
              • Muži -  1. místo v přeboru > POSTUP do Severovýchodní ligy

2003-2004

              • Starší žáci - zákl. část - 2. místo > kvalifikace na MČR 1. místo > postup na MČR (Blansko, Jedovnice) - 13. místo v ČR
              • Junioři - 6. místo konečné umístění v Severovýchodní lize 

 

Partner kh
Partner khnet
Partner vhs
Kphn
Logo
Logo nove barevne
Logo zakladni