Aktuality

Na úvod

Dorostenky se zúčastnily turnaje v České Lípě

Ve dnech 11.5 - 12.5.2019 se klub FBC Kutná Hora prvně představil na prestižním mládežnickém turnaji v České Lípě v kategorii starších dívek.

Obrazem

Více

Hrálo se v sedmi kategoriích - elévové, přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorostenci, mladší dívky a starší dívky. Do okresního města se o minulém víkendu sjelo zhruba 90 týmů, což se rovná přibližně 650 mladým florbalistům.

Konkurence byla v porovnání s předchozími ročníky ještě o něco nabitější (dle pořadatelů - pozn.autora). Dorazily totiž výběry z Opavy, Příbrami, Přelouče, Prahy, Teplic, Liberce, Ústí nad Labem a mnoha dalších měst.

Turnaje se zúčastnilo v kategorii starších dívek (ročník 2002 a mladší) 12 týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin, hrálo se systémem 3+1 (2x10min hrubý čas). Náš klub měl pro velký zájem našich děvčat v turnaji dva týmy, a to FBC Kutná Hora Red a FBC Kutná Hora White.

FBC Kutná Hora Red měl ve skupině soupeře s těmito výsledky:

FBC Kutná Hora Red - IBK Hradec Králové 4:5

FBC Kutná Hora Red - FBC Česká Lípa pink 3:5

FBC Kutná Hora Red - FBC Česká Lípa white 4:5

FBC Kutná Hora Red - SKV Vinohrady 2:3

FBC Kutná Hora Red - Florbal Teplice 2:8

Tady to holkám i přes velkou snahu a bojovnost nevyšlo, ale nutno přiznat, že měly velkou smůlu v koncovce. Všechny zápasy vyjma posledního byly hodně vyrovnané a o konečném výsledku rozhodovaly maličkosti.

,,Redky,, hrály v této sestavě: Kutilová Eliška, Málková Bára, Blahníková Bára, Trpišovská Natálie, Němcová Dominika, Šubrtová Nikola, Helclová Štěpánka, Formáčková Anežka, Kouřilová Terka. Trenér Martin Němec.

FBC Kutná Hora White měl ve skupině soupeře s těmito výsledky:

FBC Kutná Hora White - Texas Longhors 11:3

FBC Kutná Hora White - SK Štětí 2:0

FBC Kutná Hora White - FBC Česká Lípa blue 3:1

FBC Kutná Hora White - FBC Česká Lípa blue 5:4

FBC Kutná Hora White - TJ Sokol Jaroměř 3:1

Zato ,,Whitkám,, se dařilo znamenitě. Základní skupinu ovládly a postoupily do semifinále z prvního místa. V semifinále na ně čekal soupeř z Vinohrad SKV a to za hlasité podpory kamarádek z Red týmu, které z turnaje vypadly. Zápas plný zvratů nakonec skončil po základní hrací době 4:4 a šlo se na nájezdy, kde měly pevnější nervy holky z Vinohrad a nájezdy vyhrály poměrem 2:1. V boji o 3.místo se na holkách projevilo velké zklamání ze semifinále a týmu FBC Česká Lípa white podlehly 2:5.

S odstupem času 4. místo v konkurenci 12 týmu nakonec hodnotíme kladně, za což se zasloužila tato sestava: Matoušková Natálie, Dvořáková Bára, Forštová Bára, Mazánková Simona, Siňorová Sabina, Procházková Nela, Voldřichová Katka, Beranová Natálie, Kršňáková Lucka, Mikešová Terka. Trenérka Němcová Nikol.

Již před odjezdem na turnaj jsme avizovali, že si to tam na závěr sezóny jedeme hlavně užít, ještě více stmelit kolektiv a případný dobrý výsledek bude bonus navíc. Cestování vlakem byla taky příjemná změna a nocleh byl pořadatelem zajištěn v tělocvičně z jedné základních škol.

Všem našim holkám, které se turnaje zúčastnily děkuji za velmi dobrou reprezentaci našeho klubu, kde zanechaly dobrý dojem. Za všechny mohu říci, že jsme si to užili a že to byl hezky strávený víkend.

Na závěr bych chtěl říci, že šlo skutečně o dobře zorganizovaný turnaj ze strany pořadatelů, ze kterého jsme si odvezli spoustu hezkých zážitků.

Napsal Martin Němec

Partner kh
Partner khnet
Partner vhs
Kphn
Logo
Logo nove barevne
Logo zakladni