Aktuality

Na úvod

Orlové uhájili i pro poslední turnajové kolo 1. výkonnostní koš

Boleslav, Boleslav, Boleslav, a zase Boleslav! To jsou cíle našich výletů do 1. výkonnostního koše v této sezóně. Ačkoli jsme tentokrát skončili v Boleslavi Staré, na hřišti na nás čekala Boleslav Mladá, a to hned dvakrát.

Více

Nejprve nás vyzval tým MB Black, posléze Florbalová akademie v barvě červené ze stejného města. Výsledky prvních půlí obou zápasů (1:7, resp. 2:10) ukazují jednak na to, že jsme narazili na skvěle střelecky vybavené soupeře, tak i na fakt, že se na turnajích v celé sezóně dost potýkáme s nedostatečnou koncentrací na počátcích zápasů. Naopak výsledky 5:4, resp. 5:2 z druhých polovin zápasů dosvědčují, že kluci zápasy nikdy nezabalí, a když dostanou trochu víc prostoru, dokáží být vyrovnaným soupeřem i technicky vyspělejším celkům. K dalším pozitivním zjištěním patřil výkon Ondry Hynka, který předvedl mezi tyčemi při své premiéře za Orly velmi povedené představení.

Předchozí výsledky a rozlosování turnaje nám po dvou porážkách v základní skupině nabídlo vydatnou porci odpočinku. 3 hodinky čekání na poslední zápas o 5. místo jen málokdo vydržel za slunného odpoledne strávit v maličké tělocvičně místní ZŠ. Občerstvení Orlové dorazili na poslední zápas proti domácímu celku Falcon Black sice včas, ale trochu unavení. Domácí v předchozím průběhu turnaje předváděli velmi dobrou hru a tak nás nečekalo nic jednoduchého. Soupeř však nastoupil do zápasu poněkud odevzdaně, čehož jsme dokázali využít a odskočit v první půli do vedení 4:1. Po dalších slepených gólech našeho 1. útoku domácí celek konec zápasu zcela vypustil. Nabídl tak klukům několikrát zřídka vídané přečíslení, kdy šli 2 naši hráči na samotného brankáře, se kterým si v naprosté většině případů dokázali hravě poradit.

Dobrou zkušeností pro naše hráče byl i zcela profesionální výkon pana rozhodčího, který se vůbec nedal srovnat s přístupem nezkušených sudí na předešlých turnajích. Přesně posuzovaná nečistá hra tělem i holí nabízela oběma týmům řadu standardních situací, které se nám bohužel nedařilo účelně rozehrávat. Nezřídka se nám stávalo, že jsme v důsledku nepřesného rozehrání o míček rychle přišli a občas i vybídli soupeře ke snadnému skórování. Na druhou stranu je potěšující, že se v naší hře objevuje stále více dobrého pohybu směrem k soupeřově brance a aktivního hledání výhodnějších střeleckých pozic.

Výsledky:

FBC Kutná Hora – Technology Florbal MB Black 6:11

FBC Kutná Hora – Florbalová akademie MB červení 7:12

FBC Kutná Hora – Floorball Club Falcon Black 11:2

Sestava: Kája Liberský, Ondra Hynek, Kuba Toman, Marek Dobeš, Míša Dastych, Viktor Veselý, Jirka Švejnoha, Jarda Paďouk, Honza Dušek.

Autor článku: Radek Toman

Partner kh
Partner khnet
Partner vhs
Kphn
Logo
Logo nove barevne
Logo zakladni