Aktuality

Na úvod

Premiérové představení Orlů v 1. výkonnostním koši přineslo pěkné 4. místo

Výprava, kterou kluci započali 22.9. ze základního tábora ve 3. koši, dospěla 9.2.2019 ve Staré Boleslavi k samému vrcholu. Rozlosování turnaje nám časově příliš nepřálo. Turnaj jsme začínali hned prvním zápasem od 9 hodin, přičemž další zápas následoval dle plánu až v 11:40. Protivníci měli být však velmi zajímaví, v prvním zápase pořádající Falcon black, v druhém atraktivní Sparta Praha RED.

Více

Kluci nastoupili k prvnímu zápasu se soupeřem, který odehrál téměř celý letošní ročník na této nejvyšší úrovni, bez respektu. Hned od prvních minut se jim dařilo soupeře přehrávat vyšším nasazením a vyrovnaností útočných řad. Spolehlivý výkon brankáře podpořili vstřelenými brankami hráči všech útočných formací. Konečný výsledek 9:3 byl pro nás velkým povzbuzením do dalšího průběhu turnaje.

Ačkoli jsme si museli na další utkání velmi dlouho počkat, stálo to za to. Zápas proti Spartě nabídl skvělý divácký zážitek. Zvýšená motivace proti atraktivnímu soupeři byla patrná od 1. minuty, bojovný výkon Orlů nedovoloval technicky skvěle vybavenému soupeři hodně brankových příležitostí. Poločasové skóre 3:3 slibovalo pokračování dramatu i v další části zápasu. V druhé půli se Spartě podařilo vsítit pár rychlých gólů ze střední vzdálenosti, které vytvořily rozhodující rozdíl ve skóre. Kaňkou na celém zápase byl výkon rozhodčího, který nechával bez povšimnutí často nečistou hru soupeře, což vedlo ke stále větší agresivitě v osobních soubojích. Přes konečný nepříznivý výsledek jsme měli pro kluky po zápase jen slova chvály. Obzvláště jsme si cenili faktu, že naši hráči udrželi nervy na uzdě a neopláceli hraniční zákroky soupeře stejnou mincí.

Po náročném zápase nás čekala další dlouhá pauza, neboť výsledek posledního zápasu druhé skupiny odsunul boj o 3. místo v turnaji až na samý konec programu turnaje. O atraktivního soupeře bylo opět postaráno, neboť jsme se měli utkat s naším "osudovým" soupeřem, týmem Wizards Gold, který nás jako nepřekonatelný protivník doprovází již od 1. kola soutěže. Poslední zápas představoval opravdovou zkoušku vůle našich hráčů, kteří se v předchozím utkání vydali ze všech sil. V komorní atmosféře však předvedli dobrý výkon, ve kterém byli favoritovi vyrovnaným soupeřem. Tým Wizards dokázal otočit nepříznivý poločasový výsledek 2:3 na konečných 5:4. Bohužel ani náš timeout 30 sekund před koncem nepřinesl v závěru kýžený vyrovnávací gól.

Po náročném turnaji nás nyní čeká zasloužená měsíční turnajová přestávka.