Aktuality

Na úvod

Orlové otevřeli nový rok vítězstvím na domácím turnaji

Po dlouhých 7 týdnech se kluci dočkali dalšího turnaje, tentokrát navíc okořeněného domácím prostředím. Klimeška opět hostila turnaj ve 3. výkonnostním koši, ve kterém byli Orlové favority, neboť se koncem loňského roku již pevně zabydleli o jednu výkonnostní úroveň výše.

Více

V prvním zápase čekali naše Orly Sokolové z Prahy Vinohrad. Po téměř 2 měsíční turnajové přestávce byl rozlet našich bojovníků trochu pomalejší, a rozhodně za to nemohl materiál, neboť Ježíšek má florbal rád a na střídačce se blýskalo několik nových florbalek čekajících na první turnajovou trefu. I přes pomalejší start kluci drželi v poločase jisté vedení 4:1. Do 2. půle navíc tým vstoupil posílen o Jardu Paďouka, který se připojil k mužstvu bezprostředně po návratu z novoroční lyžovačky. Pochvalu za první zápas zaslouží brankář Kuba Hyhlík, který několika dobrými zákroky pohlídal naši bezpečnou výhru.

V druhém zápase nás čekal o poznání silnější soupeř, a sice pražský Olymp Perseus, který ve svém prvním utkání s přehledem porazil vinohradské Sokoly. Kluci ale s vědomím náročnějšího protivníka nastoupili do utkání více soustředění, což se pozitivně podepsalo jak na poločasovém výsledku (7:3), tak na předvedené hře, ve které již nebyla nouze o pěkné kombinace včetně gólového zakončení do odkryté branky soupeře. Ofenzivní zápas, ve kterém se zapsalo mezi střelce celkem 7 našich hráčů, skončil vysokým vítězstvím domácího týmu o 11 branek.

Snad i zásluhou skvělého výkonu ve druhém utkání se klukům splnilo přání zahrát si finále proti sousedům z nedalekého Kolína. Pitbulláčkové nám měli co oplácet. Uběhlo přesně 97 dnů ode dne, kdy je Orlové dokázali na stejném místě v boji o postup do 2. výkonnostního koše porazit 10:9. Naši kluci však do zápasu nevstoupili příliš šťastně a od začátku museli dotahovat až dvoubrankovou ztrátu. Důležitým okamžikem pro vývoj zápasu bylo snížení na 3:4 těsně před skončením první části zápasu, které předznamenalo mimořádný obrat ve druhé půli. Kluci od stavu 3:5 nedopřáli soupeři již žádnou radost ze vstřeleného gólu a sami dokázali dostat míček 6x za kolínského brankáře. Vypjatý závěr utkání přinesl tvrdý florbal, který Orlové přestáli bez vážnější újmy a mohli tak slavit spolu s diváky zasloužené turnajové vítězství.

Vedle již tradičně bojovného výkonu celého týmu trenéry potěšil fakt, že se podařilo přenést do utkání něco z tréninkového nácviku rozehrání standardních situací, jejichž rychlé provedení nám přineslo několik důležitých branek. Děkujeme všem klukům za předvedený výkon a divákům za podporu. Zvláštní poděkování náleží rodičům, kteří nám už tradičně neúnavně pomáhají s organizačním zajištěním turnaje.

Výsledky:

FBC Kutná Hora - Orlové vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2

FBC Kutná Hora - Orlové vs. Olymp Florbal Perseus 17:6

FBC Kutná Hora - Orlové vs. FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláčkové 9:5

Sestava: David Hájek, Honza Dušek, Kuba Hyhlík (G), Kuba Toman, Jirka Švejnoha, Jarda Paďouk, Marek Dojčiak, Míša Dastych, Páťa Vodička, Pepa Pokorný, Ráďa Votava, Viktor Veselý.

Autor článku: Radek Toman

Partner kh
Partner khnet
Partner vhs
Kphn
Logo
Logo nove barevne
Logo zakladni