Aktuality

Na úvod

Orlíci se na domácím hřišti probojovali do finále

V sobotu pořádala družstva elévů Orlové a Orlíci FBC Kutná Hora na domácím hřišti v Klimešce soutěžní turnaj. Do Kutné Hory dorazilo v doprovodu rodičů dalších deset družstev z Prahy a Mladé Boleslavi. Všichni si užili pěknou atmosféru v nové hale. Orlům i Orlíkům se turnaj povedl a tak jako správní hostitelé obdařili své soupeře spoustou gólů.

 

Více

Orlíci ve skupině narazili na celky z Mladé Boleslavi. V obou zápasech si s chutí zastříleli a vysoko zvítězili. Trenéry i fanoušky potěšili hlavně kolektivní hrou. Předvedli řadu rychlých kombinačních akcí, při kterých rozebrali soupeře a zakončovali do prázdné brány. Ve finále nastoupili proti družstvu FBŠ Bohemians Praha, které ve skupině rovněž ovládlo oba své zápasy. Od počátku utkání bylo jasné, že to Orlíci budou mít proti důraznému soupeři mnohem těžší. Šli sice do vedení, ale soupeř je nenechal odskočit o více než dvě nebo tři branky. Ve druhém poločase si však Orlíci vylámali zuby na soupeřově brankáři a navíc polevili v obraně.  Soupeř toho využil, dvě minuty před koncem vyrovnal a výsledek pak udržel až do závěru zápasu. O vítězi turnaje tak rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých Bohemka ukázala pevnější nervy.

Přes smolnou porážku ve finále turnaje se hra Orlíků musela líbit, předváděli pohledné kombinace a řadu různých zakončení. Ve třech zápasech zaznamenali 35 vstřelených branek, nejvíce ze všech účastníků turnaje,  a 14 branek inkasovali. Nejpilnějším střelcem byl tentokrát Matěj Kůrka a své první branky v soutěži vstřelili Tomáš Němeček a Jakub Skýva. Spolehlivý výkon v bráně převedl z přípravky vypůjčený Dan Kudláček.

FBC Kutná Hora Orlíci – Florbalová akademie Mladá Boleslav Dalovice 17:2

FBC Kutná Hora Orlíci – Technology florbal Mladá Boleslav Orange 9:2

FBC Kutná Hora Orlíci – FBŠ Bohemians Praha 4 pruhovaní 9:10 pn

Sestava a bodování: Kudláček Dan (G) – Němeček Tomáš (1), Dobeš Marek (3), Kůrka Matěj (13) – Janeček Antonín, Liberský Karel (6), Kamenář Radim (4), Lorenc Marek (1) – Kaizner Matyáš, Hynek Ondřej (4), Lapáček Štěpán, Skýva Jakub (1).

Autor: Pavel Janeček

Partner kh
Partner khnet
Partner vhs
Kphn
Logo
Logo nove barevne
Logo zakladni