Aktuality

Na úvod

Áčko uspělo i ve druhém divizním derby, v neděli vyválčilo bod

O víkendu 25. a 26. února bylo na programu 19. a 20. kolo DIVIZE. Kutná Hora hostila ve Zruči nad Sázavou v sobotu Kolín a v neděli Kobylisy.

Více

FBC Kutná Hora x FBC Pitbulls Kolín 9:4 (5:0, 3:2, 1:2)
Branky KH: 1. Štípek z trestného střílení, 5. Vokřál (Štifter), 9. Štípek (Štifter), 9. Dus (Vokřál), 12. Listík (Vokřál), 27. Dus (Štifter), 38. Štípek (Chalupa), 39. Chalupa (Š.Bochníček), 58. Petrásek (Štípek)

Vyloučení: 3/2, využití: 0/2, střely na branku: 27:32

I druhé divizní derby ovládla Kutná Hora. Svého soka vyškolila z produktivity. Ráz utkání dala první třetina, ve které Kutnohorští pětkrát skórovali. Ke svému 300. zápasu v kutnohorském dresu nastoupil Jan Štípek. Jubilejní start si okořenil čtyřmi kanadskými body.

Za zmínku stojí i gesto fair play, kdy hráč Louda z Kolína odvolal avizované vyloučení a odmítl tak přesilovou hru.

Sestava: Bochníček B. (Dlouhý) – Chalupa, Schwarz, Rejna, Dus, Štípek, Štifter, Listík, Kuchař, Bochníček Š., Zelený, Petrásek, Reithar, Tvrdík, Vokřál

FBC Kutná Hora x Fortel TJ Sokol Kobylisy 8:9 po nájezdech (0:4, 4:1, 4:3 - 0:0)
Branky KH: 26. Štifter (Vokřál), 32. Dus (Štifter), 38. Štifter (Dus), 39. Schwarz (Reithar), 48. Schwarz (Petrásek), 50. Listík (Vokřál), 54. Dus (Štípek), 60. Vokřál (Štifter)

Kutná Hora prospala úvod zápasu. V první třetině se vůbec nemohla dostat do tempa. Do druhé části udělal kutnohorský lodivod Třískala pár změn v sestavě a jeho svěřenci přidali na četnosti střelby. Aktivní přístup nakonec slavil úspěch a čtyřmi brankami se Kutná Hora dostala zpět do zápasu. Třetí třetina se proměnila v brankové hody. Vždy, když se domácímu výběru podařilo srovnat, odskočil pražský tým na rozdíl jediné a po té i dvou branek. Poslední vyrovnání přišlo v 60. minutě, kdy se v oslabení prosadil Vokřál. Od třetí třetiny byla Kutná Hora lepším týmem na hřišti a to pokračovalo i v prodloužení, kde to místy vypadalo, jakoby hrála početní výhodu. Rozuzlení nakonec přišlo až v nájezdech, ve kterých si bonusový bod připsaly Kobylisy.

Vyloučení: 3/3, využití: 1/0, oslabení: 1/0, střely na branku: 48:35

Sestava: Dlouhý (Bochníček B.) - Reithar, Zelený, Listík, Bochníček Š., Schwarz, Petrásek, Kuchař, Štípek, Chalupa, Spurný, Štifter, Dus, Vokřál, Tvrdík